top of page

Програма

розвитку Білицького дошкільного навчального
закладу «Дзвіночок»

Паспорт програми:

Назва: «Програма розвитку дошкільного навчального закладу «Дзвіночок»

Замовник програми: відділ освіти Кобеляцької районної рада Полтавської області

Виконавці: педагогічний колектив ДНЗ «Дзвіночок»

Управління програмою: координаційна рада ДНЗ «Дзвіночок».

Контроль реалізації Програми:       здійснює відділ освіти Кобеляцької

Районної ради Полтавської області та координаційна рада ДНЗ «Дзвіночок»

 Звітність про виконання програми: адміністрація ДНЗ щорічно звітує про виконання програми перед управлінням освіти, педагогічним колективом, батьками.

Строки реалізації: до 2024 року.

Початок реалізації програми: 2019 р.

Закінчення: 2024р.

Нормативно-правове забезпечення програми: дана Програма грунтується на Законах України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Конвенції про права дитини», «Концепція розвитку дошкільної освіти на 2018-2024 рр.», Закон України «Про внесення змін до змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», статут ДНЗ «Дзвіночок», які визначають правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи дошкільної освіти, що забезпечує розвиток, виховання, навчання дитини, основана на поєднанні сімейного та суспільного виховання, досягненнях вітчизняної науки, надбаннях світового педагогічного досвіду, сприяє формуванню цінностей демократичного правового суспільства в Україні.

Мета Програми:

  1. Забезпечити виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Конвенції про права дитини», «Концепції розвитку дошкільної освіти на 2018-2024 рр.», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти».

  2. Спланувати систему управлінських методичних та педагогічних стратегічних дій, направлених на підвищення якості реалізації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», а також використання інноваційних методик і технологій з дітьми дошкільного віку.

  3. Забезпечити емоційний комфорт, формування відчуття захищеності, атмосфери доброзичливості для дітей дошкільного віку.

  4. Створити природне, предметно-ігрове середовище та соціальне розвивальне середовище.

  5. Забезпечити умови для організації повноцінної життєдіяльності дитини, у процесі якої відбувається набуття нею практичного досвіду. А результатом є формування життєво- компетентної особистості.

  6. Впровадити в практику роботи особистісно-орієнтованих технологій розвитку, виховання і навчання.

Завдання Програми:

  1. Забезпечення належних фінансово-економічних та матеріальних умов для розвитку ДИЗ.

  2. Збереження та зміцнення фізичного, психічного здоров'я дітей, їх всебічного розвитку на основі компетентністної парадигми, формування навичок здорового способу життя.

  3. Забезпечення різнобічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх задатків, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб.

  4. Надання комплексної педагогічної допомоги дітям дошкільного віку.

  5. Збагатити практичний та теоретичний досвід дитини, надавати їй можливість проявляти творчу ініціативу.

  6. Допомогти дитині відчути свою цінність. Навчити використовувати свої права і виконувати обов'язки.

  7. Орієнтувати педагогів на формування в дошкільнят креативності, як базової якості особистості та розвитку пізнавальних здібностей.

  8. Створити єдиний освітній простір для дошкільнят в сім'ї і в дитячому садку.

Програма розвитку ДНЗ «Дзвіночок» обумовлена рядом причин:

  • необхідністю прогнозування, забезпечення розвитку дошкільної освіти відповідно до освітніх запитів населення;

  • у зв'язку із зростанням показників дитячої захворюваності необхідно забезпечити дошкільною освітою дітей з особливими потребами;

  • необхідністю постійного поліпшення системи соціального та правового захисту учасників навчально-виховного процесу у дошкільних навчальних закладах;

  • покращенню науково-методичного забезпечення дошкільної освіти, впровадження в практику досягнень науки, новітніх педагогічних та інформаційно-комунікативних технологій;

 

Стратегія і тактика переходу ДНЗ до інноваційної діяльності:

Аналіз діяльності ДНЗ по реалізації намічених стратегічних мети і завдань розвитку дозволяє визначити подальші перспективи його розвитку, зберігаючи ведучі стратегічні орієнтири.

Місія ДНЗ «Дзвіночок»: Турбота про душу дитини, її фізичний стан, емоційний настрій, пізнавальну активність. Компетентність, високий професійний рівень і творча робота усього колективу для формування життєвої компетентності дитини і підготовки її до школи.

Ведучі завдання на виконання місії ДНЗ:

  1. Реалізація державних програм, забезпечення соціальної адаптації та якісної дошкільної освіти.

  2. Створення здоров'язбережувального середовища, формування здорової особистості.

  3. Створення умов для самореалізації педагогів, формування психологічної та технологічної готовності педагога реалізувати основну мету і завдання розвитку ДНЗ.

  4. Розвиток базових якостей дитячої особистості та особистості педагога.

Максимальне залучення до освітнього процесу батьків

 

Етапи реалізації програми:

  1. Орієнтовний або підготовчий

Виявлення перспективних напрямків розвитку ДНЗ та моделювання його нового якісного стану в умовах модернізації освіти України. Створення умов для визначення основних ідей програми розвитку, обміркування протиріч і передумов розвитку ДНЗ «Дзвіночок».

  1. Концептуальний (запуск концепції)

Безпосередній початок реалізації програми, приведення основних компонентів освітнього процесу у відповідність з характеристиками «Програми розвитку дошкільного закладу «Дзвіночок»

  1. Основний етап реалізації Програми

Перехід ДНЗ в новий якісний стан. Подолання невідповідностей основним завданням Програми і реформування компонентів, які мають відхилення від норм, заданих «Програмою розвитку дошкільного закладу «Дзвіночок»

  1. Завершальний (аналітико - корекційний)

Аналіз досягнутих результатів і визначення перспектив подальшого розвитку ДНЗ. Фіксація створених прицендентів освітньої політики та їхнє закріплення в локальних нормативних актах ДНЗ. Підведення підсумків. Аналіз і рефлексія статусу ДНЗ «Дзвіночок» в соціумі селища, самовизначення педагогічного колективу по відношенню до подальшого розвитку дошкільного закладу.

КОНЦЕПЦІЯ ДОШКІЛЬНОГО НАЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДЗВІНОЧОК»:

В сучасному суспільстві дошкільний заклад повинен стати гарантом всебічного розвитку дітей. У зв'язку з цим програмні заходи направлені на:

  • формування та розвиток компетентності особистого складу ДНЗ та вихованців на основі особистісно-орієнтованої освіти;

  • комплексне забезпечення фізичного, психічного, соціального та духовного розвитку дітей;

  • зміцнення здоров'я та реабілітація дітей дошкільного віку, усунення соматичних проявів;

  • прищеплення у дітей ціннісного відношення до власного здоров'я і життя та оточуючих, формування навичок здорового способу життя;

  • посилення позиції ДНЗ як повноцінної сходинки загального розвитку зі збереженням цінностей унікальності дошкільного дитинства;

  • організація компетентного психолога - педагогічного супроводу з опорою на ведучу діяльність та творчість дитини;

  • забезпечення психологічного комфорту дитини, формування соціальної компетентності;

  • зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ.

  • Забезпечення якісної, доступної дошкільної освіти.

Джерела та обсяги фінансування Програми:

  • бюджетні кошти;

  • інші джерела фінансування не заборонені чинним законодавством (благодійні добровільні внески батьків, спонсорські кошти).

Очікувані результати:

  1. Здобуття дітьми якісної дошкільної освіти через особистісно-орієнтовану модель навчання у контексті державних програм розвитку дітей дошкільного віку з урахуванням досягнень науки.

  2. Створення оптимальних умов для комплексного впливу на формування компетентної особистості дошкільника на основі індивідуалізації розвитку, навчання та виховання дитини.

  1. Підвищення якості навчально-виховного процесу, організації роботи ДНЗ щодо збереження і зміцнення психічного і фізичного здоров’я дітей дошкільного віку, піднесення якісних показників здоров’я вихованців.

  2. Розвиток та саморозвиток педагогічних кадрів для здійснення дошкільної освіти відповідно до сучасних потреб.

  3. Приведення матеріально-технічної бази у відповідність до нормативних вимог, забезпечення ДНЗ сучасним обладнанням, навчально-методичними матеріалами.

  4. Забезпечення наступності загальноосвітніх програм дошкільної та початкової шкільної загальної освіти.

  5. Збільшення охоплення дітей дошкільною освітою.

Виконання Програми має забезпечити:

Державний стандарт дошкільної освіти в ДНЗ «Дзвіночок» визначений об'ємом програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Шляхи і способи реалізації Програми:

  • підвищення якості надання освітніх послуг у ДНЗ;

  • удосконалення форм та методів роботи, спрямованих на поліпшення соціально- економічних і морально-психологічних умов для виховання та навчання дітей у системі дошкільної освіти;

  • забезпечення необхідними навчально-методичними посібниками щодо розвитку дитини;

  • створення здоров'язберігаючого розвиваючого освітньо-виховного простору;

  • збільшення чисельності дітей охоплених дошкільною освітою.

Резюме ДНЗ«Дзвіночок» (інформаційна довідка):

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» знаходиться за адресою: смт. Білики, вул.Паркова,7.

Дошкільний заклад має свою історію, заснований в 1957 році. Ефективність роботи дошкільного закладу зумовлюється його спроможністю до впровадження інноваційних педагогічних технологій. Пріоритетним напрямом у навчально-виховному процесі колективу дошкільного навчального закладу є формування у дошкільників екологічного світорозуміння, практичних умінь, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до природного довкілля.

Екологічне виховання в умовах дошкільного закладу формує гармонійний розвиток духовного і фізичного здоров'я дитини та її гармонії з природою. Педагоги дошкільного закладу роблять акцент на прищеплення дітям навичок самостійного сприйняття, експериментування, навчають дітей бачити красу в природі. Педагоги нашого дошкільного закладу провідною ідеєю вважають забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до кожної дитини, що забезпечує високий рівень її творчого, креативного потенціалу, виховання творчої особистості. Казкотерапія, музикування на різних інструментах, різні види творчої праці, малювання приносять насолоду дітям, формують їх художній хист, сприяють швидкій інтеграції дітей.

Головна мета діяльності: задоволення потреб громадян у здійсненні дошкільної освіти.

Головне завдання над яким працює дошкільний заклад - формування позитивного іміджу, який забезпечував би підвищення популярності та впливав на якість освіти..

bottom of page